Menu

آخرین خبرها

انجام ۷۰ هزار سرشاخه کاری باغات گردو در همدان

13/02/1400 12:00:00 ق.ظ

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان از اجرای ۷۰ هزار سرشاخه‌کاری باغات گردو در سطح استان توسط اتحادیه شرکت‌های تعاونی تولید روستایی خبر داد.

 

مجید مسلمی‌راد اظهار کرد: طی عقد قرارداد با سازمان جهاد کشاورزی استان، اتحادیه  شرکت‌های تعاونی تولید روستایی طرح ۷۰ هزار پیوند سرشاخه‌کاری گرو در سطح استان را اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح افزایش بهره‌وری در باغات استان و به ویژه شهرستان تویسرکان به عنوان پایلوت و برند اصلی گردو در کشور است خاطرنشان کرد: سرمازدگی درختان گردو به ویژه سرمازدگی بهاره، کاهش تولید و پایین بودن عملکرد برداشت و عدم یکنواختی محصول تولید شده از دلایل مهم برای انجام طرح سرشاخه کاری در استان همدان و شهرستان تویسرکان است.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان افزود: اتحادیه تعاونی تولید روستایی استان همدان با سرمایه گذاری قابل توجه و بهره‌گیری از دانش علمی روز در ایجاد زنجیره تولید نهال پیوندی و پیوندک گواهی شده گردو ، گام مهمی در توسعه بخش کشاورزی شهرستان تویسرکان و استان همدان برداشته است.

وی با بیان اینکه این اتحادیه در سال ۱۴۰۰ اقدام به تولید ۱۳۰ هزار نهال پیوندی گواهی شده گردو کرده است یادآور شد: زنجیره تولید نهال پیوندی و پیوندک اتحادیه تعاونی تولید روستایی نه تنها نیاز استان همدان بلکه بخش عظیمی از کشور را از واردات پیوندک و نهال‌های خارجی بی‌نیاز می کند و در آینده می‌توان بخشی از نهال‌های تولیدی را به خارج از کشور صادر کرد.تمامی حقوق برای سازمان جهاد کشاورزی استان همدان محفوظ می باشد