Menu

آخرین خبرها

تولید روزانه ۴۲ تن تخم مرغ در استان همدان

22/08/1400 12:00:00 ق.ظ
مدیر توسعه و بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی از تشکیل قرارگاه امنیت غذایی استان خبر داد .حسین فضلی بیان کرد باستناد دستورالعمل وزیر محترم جهاد کشاورزی قرارگاه امنیت غذایی استان با مدیریت ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی و دبیری مدیریت توسعه و بازرگانی سازمان و حضور دستگاه های اجرایی و نظارتی چون استانداری-اداره اطلاعات –اداره تعزیرات –سازمان صنعت معدن  و تجارت –سازمان بازرسی –اداره کل دامپزشکی –پشتیانی امور دام و ... تشکیل شد.
 
فضلی ابراز داشت هدف از تشکیل این کار گروه تامین امنیت غذایی ،بررسی راه کار ها ،پیشنهادات و برنامه های تولیدی در بخش کشاورزی است . که با توجه به اهمیت تامین پروتئین مورد نیاز جامعه اولین جلسه کارگروه به بررسی وضعیت مرغ و تخم مرغ گذشت.
مدیر توسعه و بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی گفت ماهانه حدود 2 میلیون و 400 هزار قطعه تولید مرغ گوشتی داریم که متناسب و بالاتر از نیاز مصرف استان است .  و روزانه حدود 42 تن و 500 کیلو گرم تولید تخم مرغ داریم .که 70 درصد برای مصارف خانوار استفاده میشود و 30 درصد مابقی برای مصارف صنعتی و قنادی است .    او گفت قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 18 هزار و 800 تومان در عمده فروشی کیلویی 19 هزار و 500 تومان و برای مصرف کننده کیلویی 21 هزار و 500 تومان است .
فضلی در خصوص کشتارگاه های استان گفت پراکنش کشتارگاه در استان نامتناسب است 4 واحد کشتارگاهی در استان داریم 3 واحد در جنوب استان که 2 واحد در ملایر یک واحد در تویسرکان است و در بخش شمالی استان هم یک واحد در شهرستان بهار فعالیت می کند . به همین دلیل 2 واحد دیگر در شهرستان رزن و اسد آباد در حال احداث و راه اندازی است که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد . و از نظرتوزیع منطقه ای کشتارگاهی استان متعادل تر می شود.


تمامی حقوق برای سازمان جهاد کشاورزی استان همدان محفوظ می باشد