Menu

آخرین خبرها

تولید سالیانه ۲۳۹ تن عسل در اسدآباد

17/02/1399 12:00:00 ق.ظ
مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از تولید سالیانه ۲۳۹ تن عسل در این شهرستان خبر داد.
 
 

سقراط بیرنگ ، اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان اسدآباد دارای ۲۳ هزار و ۸۷۵ کندو زنبورعسل بومی بوده که این تعداد کندوی زنبورعسل شهرستان نسبت به سال گذشته از افزایش ۲۰ درصدی برخوردار بوده است.

وی افزود: تعداد زنبورستان های این شهرستان ۲۶۲ مورد بوده که این تعداد زنبورستان برای بیش از ۲۸۰ نفر بهره بردار زنبورعسل ایجاد اشتغال کرده اند.

وی با اشاره به تولید سالیانه دو کیلوگرم ژل رویال، ۳۰۷ کیلو بره موم و ۵۰۱ کیلو گرده گل توسط فعالان زنبورداری شهرستان یادآور شد: در حال حاضر سالیانه ۱۲ هزار کندوهای مهاجر از شهرستان های دیگر در اسدآباد پذیرش می شود که این زنبورداران برای کوچ باید ابتدا از جهادکشاورزی شهر مقصد اجازه ورود دریافت کرده و پس از بررسی و معاینه زنبورها در مکان مشخص شده توسط جهادکشاورزی مستقر شوند.

بیرنگ با بیان اینکه هر ساله شهرستان های کنگاور، صحنه، کرمانشاه و سنقر از جمله شهرستان هایی است که برخی از زنبورداران آنها به صورت مهاجر در شهرستان استقرار می یابند، گفت: کندوهای بومی موجود شهرستان سالیانه دارای بیش از ۵۸۶۵ کیلوگرم تولید موم هستند که مصارف آرایشی و بهداشتی، غذایی، دارویی، زنبورداری، ریخته گری فلز و مدلسازی و تولید شمع را می توان از مهمترین کاربردی ها موم عنوان کرد.تمامی حقوق برای سازمان جهاد کشاورزی استان همدان محفوظ می باشد