Menu

آخرین خبرها

رشد ۱۷ درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری‌های همدان در فروردین ماه

23/01/1399 12:00:00 ق.ظ
معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به رشد ۱۷ درصدی جوجه‌ریزی در مرغداری استان در فروردین امسال، افزود: از ابتدای فروردین تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۷۶ هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان صورت گرفته است.
 
محمدنظرپور افزود: این میزان  نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۷ درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: با وجود اینکه مرغداران استان دچار ضرر شدند اما تولید دارند ضمن اینکه مرغ‌هایی که توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و ذخیره می‌شود در ماه رمضان وارد بازار خواهد شد.
نظرپور با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از مرغداران استان دچار ضرر مالی شده اند، اضافه کرد: در شرایط عادی دو میلیون قطعه‌ای که تولید و وارد بازار شد، جذب می‌شد اما در شرایط فعلی ۵۰ درصد از تولیدات مازاد بود و روی دست مرغداران مانده است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به افت قیمت مرغ در همدان با بیان اینکه مرغداران برای بازار شب عید برنامه ریزی داشتند اما متأسفانه به علت شرایط به وجود آمده  کروناویروس باعث شد جشن‌ها و مهمانی‌های مردم کنسل شود و مرغداران متضرر شدند، خاطر نشان کرد: : در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام برای کمک به تولیدکنندگان اقدام به خرید مرغ کرده و تاکنون ۳۹۰ تن مرغ از مرغداران استان خریداری کرده است.
وی افزود: در بهمن و اسفندماه سال گذشته پنج میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان انجام شد که نسبت به مدت مشابه افزایش ۱۰ درصدی داشته است و مرغ های حاصل از این جوجه ریزی از ۱۵ اسفند وارد بازار شد.
نظرپور با بیان اینکه تاکنون دو میلیون و ۱۰۰ هزار قطعه مرغ وارد بازار شده است، گفت: سه میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه از جوجه ریزی های اواخر بهمن در واحدهای مرغداری باقی مانده است که به مرور وارد بازار خواهد شد
 


تمامی حقوق برای سازمان جهاد کشاورزی استان همدان محفوظ می باشد