Menu

آخرین خبرها

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان خبر داد:خرید تضمینی ۲۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان در استان همدان

07/05/1399 12:00:00 ق.ظ
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از خرید تضمینی ۲۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان در این استان خبر داد.
 

منصور رضوانی جلال از خرید تضمینی ۲۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان در استان همدان خبر داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: امسال قیمت خرید تضمینی گندم در مقایسه با پارسال ۴۵ درصد افزایش داشته و هر کیلو گرم گندم از کشاورزان به قیمت دو هزار و ۵۰۰ تومان خرید تضمینی می‌شود.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی مطلوب، پراکنش مناسب بارندگی و شرایط دمایی مناسب و به ویژه رعایت اصول فنی گفت: سطح زیر کشت گندم آبی در استان همدان حدود ۶۸ هزار هکتار است و سه شهرستان رزن، اسد آباد و نهاوند با داشتن سطوح زیرکشت بالای گندم آبی بیش‌ترین سهم را در تولید دارا هستند.

رضوانی جلال در ادامه با اشاره به سطح زیر کشت گندم دیم در استان همدان عنوان کرد :۳۳۳ هزار هکتار نیز سطح زیر کشت گندم دیم استان همدان است و سه شهرستان کبودرآهنگ، رزن و همدان با دارا بودن بیشترین سطح زیرکشت گندم دیم نقش بسزایی در تولید گندم دیم استان همدان دارند.

وی افزود: در مجموع سطح زیرکشت گندم آبی و دیم استان همدان بیش از ۴۰۰ هزار هکتار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه هم اکنون ۶۰ مرکز خرید و انبار گندم در استان همدان فعال است، افزود: نزدیک به نیمی از طلب کشاورزان برای فروش تضمینی گندم تا کنون پرداخت شده است.

رضوانی جلال با بیان اینکه هنوز ۷۰ درصد گندم اراضی کشاورزی استان همدان برداشت نشده است، گفت: پرداخت مطالبات کشاورزان با تأخیر انجام شده و پیگیری‌های لازم برای پرداخت مطالبات معوقه صورت گرفته است.تمامی حقوق برای سازمان جهاد کشاورزی استان همدان محفوظ می باشد