Menu

آخرین خبرها

مبارزه با سن غلات و علف های هرز در ۶۶ هزار هکتار از اراضی زیر پوشش شرکتهای تعاونی تولید همدان اجرا شد

20/02/1400 12:00:00 ق.ظ

مدیر تعاون روستایی استان همدان گفت: شرکت های تعاونی تولید استان از اوایل فروردین ماه امسال تاکنون مبارزه با سن مادر و علف های هرز برگ پهن را در سطح ۶۶ هزار هکتار از اراضی زیر پوشش خود اجرا کرده اند.

 

مجید مسلمی راد افزود: سطح مبارزه با سن مادر در مزارع گندم و جو آبی و دیم در حوزه اراضی تعاونی های تولید ۴۷ هزار هکتار و مبارزه با علف های هرز پهن برگ در همین مزارع ۱۹ هزار هکتار بوده است.

وی ادامه داد: نحوه همکاری با کشاورز در اجرای طرح مبارزه با سن مادر و علف های هرز شامل آموزش و اطلاع رسانی حضوری و مجازی در مورد زمان ریزش و مبارزه با سن مادر و همچنین حضور کارشناسان در مزارع و نظارت بر سمپاشی به همراه نیروهای بسیج همگام با کشاورز بوده است.

مدیر تعاون روستایی استان همدان اضافه کرد: مبارزه با سن مادر در ۶۷ تعاونی تولید انجام می شود و این تعاونی ها با تهیه و توزیع سموم مورد نیاز کشاورزان در دورترین روستاهای استان همدان نیاز کشاورزان را برآورده می کنند.

مسلمی راد گفت: سطح زیر کشت گندم و جو آبی و دیم در حوزه ۶۷ تعاونی تولید استان همدان در حدود ۱۴۰ هزار هکتار است که پیش بینی می شود از این سطح ۳۰۰ هزار تن محصول برداشت شود.تمامی حقوق برای سازمان جهاد کشاورزی استان همدان محفوظ می باشد