Menu

آخرین خبرها

مدیر جهادکشاورزی اسدآباد خبر داد:جوجه‌ریزی ۱۷۰ هزار قطعه‌ای مرغداری‌های اسدآباد

18/02/1399 12:00:00 ق.ظ

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از جوجه‌ریزی ۱۷۰ هزار قطعه ای مرغداری های این شهرستان خبر داد.

 
سقراط بیرنگ ، اظهار کرد: در حال حاضر از ۳۰ واحد مرغداری شهرستان تعداد ۲۰ واحد فعال بوده که در فروردین ماه امسال این تعداد مرغداری اقدام به ۱۷۰ هزار قطعه جوجه ریزی کرده اند و ظرف یک ماه آینده مرغ تولید شده فرودین ماه شهرستان وارد بازار می شود.
وی ظرفیت هر دوره از جوجه ریزی ۲۰ واحد فعال مرغداری های شهرستان را در مجموع ۵۰۲ هزار و ۵۰۰ قطعه برشمرد و گفت: تولید سالیانه مرغ گوشتی شهرستان ۴۵۳۶ تن بوده که از این میزان مرغ تولیدی، ۲۸۶۴ تن به مصرف شهرستان اختصاص داشته و مابقی و مازاد تولید نیز به استان و خارج از استان صادر می شود.
بیرنگ با اشاره به اینکه از ۳۰ واحد مرغداری اسدآباد تعداد ۱۰ واحد به علت تغییر کاربری و یا دلایلی چون فوت مالک تعطیل هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان اسدآباد دارای چهار واحد مرغ مادر با ظرفیت ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ قطعه بوده که تعداد دو واحد از مرغداری های مرغ مادر دارای فعالیت هستند.
وی با اشاره به کمبود و گرانی نهاده های دانه ای برای مرغداری های گوشتی شهرستان به عنوان یکی از دغدغه های مرغداران اسدآبادی به تبع سراسر کشور تصریح کرد: در حال حاضر مرغداری های شهرستان مبلغ لازم برای دریافت حواله های دولتی ذرت و سویا را واریز کرده اند که متأسفانه ظرف ۴۰ روز آینده حواله های دولتی را دریافت خواهند کرد که این امر نیز به علت طول کشیدن و زمان بردن یکی از جمله دغدغه های مرغداران شده است.
بیرنگ نداشتن نقدینگی، استرس تولید، کمبود و گرانی نهاده های دانه ای ذرت و سویا در بازار آزاد و مشکل تهیه نهاده های دانه ای را از دیگر دغدغه مرغداران برشمرد و یادآور شد: خرید نهاده های دانه ای مرغداران با ارز ۴۲۰۰ تومان خواهد توانست مشکل مرغداران را مرتفع کند که در این راستا نیازمند موافقت دولت خواهد بود.

 
 


تمامی حقوق برای سازمان جهاد کشاورزی استان همدان محفوظ می باشد