Menu

آخرین خبرها

کشت آزمایشی گندم «پیشگام» در نهاوند

06/02/1399 12:00:00 ق.ظ

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان نهاوند از اجرای طرح مزرعه کشت گندم(p.v.s) رقم پیشگام در مزارع روستای بره فراخ نهاوند خبر داد.

 
علی کمالی‌نژاد ، با اعلام این خبر توضیح داد: به منظور توسعه کشت گندم در منطقه، طرح مزرعه کشت گندم(p.v.s) به منظور مقایسه ارقام و ارزیابی میزان تأثیرگذاری کود پتاس اجرا خواهد شد که در این طرح رقم پیشگام در سطح دو هکتار از مزارع روستای بره فراخ در بخش خزل این شهرستان کشت شد.
وی گفت: با توجه به اهمیت کشت زراعت گندم و برنامه وزارتخانه متبوع در زمینه خودکفایی آن در کشور و از آنجایی که یکی از عوامل تأثیرگذار در افزایش عملکرد در واحد سطح نوع رقم و سازگاری آن به منطقه است، اجرای طرح مزرعه کشت گندم رقم پیشگام برای برسی تأثیر کود پتاس در سازگاری و عملکرد در منطقه اجرا شده است.
کمالی‌نژاد بیان کرد: مزارع p.v.s، نقشه راهبردی کشت گندم در سال‌های آینده بوده و از اهداف این طرح معرفی ارقام جدید گندم به کشاورزان، شناسایی مناسب‌ترین رقم در مناطق مختلف و بررسی سازگاری ارقام جدید گندم در منطقه است.
سرپرست جهادکشاورزی شهرستان نهاوند یادآور شد: رقم کشت شده در بخش خزل هر چند جنبه آزمایشی دارد اما علاقمندان می توانند با هماهنگی «سیدمسعود صمدی»، صاحب طرح از مزرعه فوق در مراحل مختلف رشدی، اطلاعات لازم را درباره این رقم به دست آورند.
 
 


تمامی حقوق برای سازمان جهاد کشاورزی استان همدان محفوظ می باشد